De Eper paarden4daagse toch doorgang...?

Een terugblik op een jaar geleden, toen zag het leven er wel heel anders uit. Dit is namelijk de week dat normaal gesproken de Eper paarden4daagse in ons dorp wordt georganiseerd. Dat is hét evenement dat altijd zorgt voor veel gezelligheid, drukte en vooral heel veel paarden in Epe.

Vroeger deed mijn moeder altijd mee aan de Eper paarden4daagse. Ik wou er ook altijd graag aan mee doen met mijn pony Odette, maar dat mocht helaas niet want je moest minimaal 12 jaar zijn. Toen ik eindelijk mee mocht doen vond ik dat dan ook geweldig. Mijn moeder en ik deden samen mee op onze friezen Pybe en Sjoukje. 4 dagen lang rijd je een rit van 20 à 25 kilometer. Op vrijdag wordt de week afgesloten met een intocht door het dorp. Daarnaast is er altijd veel gezelligheid op het start/finish terrein, met een feestavond en natuurlijk de Braai op donderdagavond. De intocht was stiekem toch wel het allerleukste, je gaat dan namelijk verkleed door het dorp. Degene die het mooist verkleed is maakt ook nog kans op een prijs. Wij hadden elk jaar een lange jurk die helemaal over de kont van het paard viel. Het was dan net een sprookje.

Nadat ik een aantal jaar met mijn moeder de vierdaagse had gereden, heb ik ook 2 jaar meegedaan met een vriendin van mij. Dat was ook erg leuk, ook al zijn we een aantal keer flink doorweekt thuisgekomen door het slechte weer. Omdat mijn vader 5 jaar voorzitter is geweest van de Eper paarden4daagse ben ik altijd erg betrokken geweest en vind ik het ook altijd een geweldig evenement. Door het verlies van Pybe en Sjoukje rijden we nu niet meer mee met de paarden4daagse. Het evenement is namelijk best hectisch met zoveel paarden, je moet dus wel een relaxed paard hebben die hier tegen kan. Gelukkig krijgen we elk jaar nog wel gasten die mee doen aan de Eper paarden4daagse. Het is altijd een hele gezellig week, met meestal dezelfde gasten die elk jaar weer mee doen.

Helaas gaat het dit jaar dus even anders door het Coronavirus, de vierdaagse is afgelast. De gasten komen nog wel dus die gaan gewoon lekker hun eigen ritjes rijden. Hopelijk kan de Eper paarden4daagse volgend jaar gewoon weer doorgaan, zodat we weer kunnen genieten van alle leuke combinaties die naar Epe afreizen voor het leukste recreatieve evenement van Nederland!  

 

Lees meer over:


EVENEMENTEN VOOR JOU


De Eper paarden4daagse toch doorgang...?

Een terugblik op een jaar geleden, toen zag het leven er wel heel anders uit. Dit is namelijk de week dat normaal gesproken de Eper paarden4daagse in ons dorp wordt georganiseerd. Dat is hét evenement dat altijd zorgt voor veel gezelligheid, drukte en vooral heel veel paarden in Epe.

Vroeger deed mijn moeder altijd mee aan de Eper paarden4daagse. Ik wou er ook altijd graag aan mee doen met mijn pony Odette, maar dat mocht helaas niet want je moest minimaal 12 jaar zijn. Toen ik eindelijk mee mocht doen vond ik dat dan ook geweldig. Mijn moeder en ik deden samen mee op onze friezen Pybe en Sjoukje. 4 dagen lang rijd je een rit van 20 à 25 kilometer. Op vrijdag wordt de week afgesloten met een intocht door het dorp. Daarnaast is er altijd veel gezelligheid op het start/finish terrein, met een feestavond en natuurlijk de Braai op donderdagavond. De intocht was stiekem toch wel het allerleukste, je gaat dan namelijk verkleed door het dorp. Degene die het mooist verkleed is maakt ook nog kans op een prijs. Wij hadden elk jaar een lange jurk die helemaal over de kont van het paard viel. Het was dan net een sprookje.

Nadat ik een aantal jaar met mijn moeder de vierdaagse had gereden, heb ik ook 2 jaar meegedaan met een vriendin van mij. Dat was ook erg leuk, ook al zijn we een aantal keer flink doorweekt thuisgekomen door het slechte weer. Omdat mijn vader 5 jaar voorzitter is geweest van de Eper paarden4daagse ben ik altijd erg betrokken geweest en vind ik het ook altijd een geweldig evenement. Door het verlies van Pybe en Sjoukje rijden we nu niet meer mee met de paarden4daagse. Het evenement is namelijk best hectisch met zoveel paarden, je moet dus wel een relaxed paard hebben die hier tegen kan. Gelukkig krijgen we elk jaar nog wel gasten die mee doen aan de Eper paarden4daagse. Het is altijd een hele gezellig week, met meestal dezelfde gasten die elk jaar weer mee doen.

Helaas gaat het dit jaar dus even anders door het Coronavirus, de vierdaagse is afgelast. De gasten komen nog wel dus die gaan gewoon lekker hun eigen ritjes rijden. Hopelijk kan de Eper paarden4daagse volgend jaar gewoon weer doorgaan, zodat we weer kunnen genieten van alle leuke combinaties die naar Epe afreizen voor het leukste recreatieve evenement van Nederland!  

 

Lees meer over: